Ogłoszenie

Prace nad zmianą domeny ruszyły.

Cytat na Grudzień

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. - Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"

#16 2009-07-14 18:57:58

whyou.

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

Skąd: stąd.
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

moim zdaniem taki głos... to za mało.

A mówiąc o schemacie, miałam na myśli coś takiego, jak:
pierwsze wrażenie po przeczytaniu - max. ileś tam pkt. dla obu prac.
Poprawność stylistyczna, interpunkcyjna, ortograficzna - max. ileś tam pkt, dla obu prac.
punkty dodatkowe - jw.

czy zgodne z tematem, czy coś tam, coś tam... no teraz naprawdę nie mam do tego głowy.xD

no, ale to wszystko i tak zalezy od Markusa. ; )


. książka powinna być ciężka, bo w niej jest przecież cały świat .

! najbardziej niewdzięczny cham, jakiego znam, to ja sam !

Offline

 

#17 2009-07-14 19:00:22

 akejszon

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

2662062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-06-26
Posty: 433
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Ale te punkty zależą od ilości osób, które ocenią daną pracę. Chyba że w regulaminie będzie, że każdy, kto chce ocenić, musi ocenić od razu oba teksty.


Come to the dark side... we have cookies!

Offline

 

#18 2009-07-14 19:13:12

whyou.

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

Skąd: stąd.
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Nie, nie. Nie o takie coś mi chodzi. Hm, dam Ci to na przykładzie:

Jest Praca nr. 1 i jest Praca nr 2.

Więc oceniam:

Ogólne wrażenie(dajmy na to, że max 5 pkt, dla obu prac!)
nr 1 - 2.
nr. 2 - 3.
(razem daje 5 pkt).
Poprawność stylistyczna, ortograficzna i interpunkcyjna (jw., tylko, że np. 10 pkt)
nr 1. - 4.
nr. 2 - 6.
Potem dodatkowe (np. 3 pkt dla obu prac);
nr 1 - 0.
nr 2 - 3.
Realizacja (max 5, dla obydwu prac.)
nr 1 - 4.
nr 2 - 1.

I coś tam jeszcze, o ile wymyślimy. potem zsumowanie:
nr 1 - 10 pkt.
nr 2 - 13 pkt.

Chodzi o to, że masz konkretną ilość punktów i musisz ją tak podzielić, by ocenić dwie prace. kumasz?

Ostatnio edytowany przez whyou (2009-07-14 19:18:21)


. książka powinna być ciężka, bo w niej jest przecież cały świat .

! najbardziej niewdzięczny cham, jakiego znam, to ja sam !

Offline

 

#19 2009-07-14 19:15:59

 akejszon

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

2662062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-06-26
Posty: 433
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

oo. szczwane


Come to the dark side... we have cookies!

Offline

 

#20 2009-07-14 21:09:05

whyou.

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

Skąd: stąd.
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Z tego względu, że kompletnie nie mam co robić i strasznie się nudzę, postanowiłam ulepszyć regulamin. Jak już wspomniałam są niedociągnięcia i na pewno punkty, które nie są zrozumiałe. To do roboty. ; )

Pisarskie Bitwy.



Pisarskie Bitwy mają za zadanie urozmaicić życie na forum i zająć czymś użytkowników. W bitwach będziemy wyciągać pracę, która naszym zdaniem jest lepsza od drugiej. Każdy użytkownik będzie mógł wziąć udział w bitwie, o ile zostanie wyzwany.

REGULAMIN:



1. Wyzwanie do Pisarskiego Pojedynku może rzucić każdy użytkownik forum opowiadania-blogowe.pun.pl.
2. Osoba Wyzywająca, lub inaczej Bijąca może rzucić wyzwanie każdemu użytkownikowi, bądź w tłum i czekać, aż ktoś je przyjmie.
3. Jednak aby to zrobić, należy:
   - wyzwać tą osobę w odpowiednim temacie i dziale (o ile takie coś zaistnieje)
   - wyzwać wg. ważnego schematu:
"Wyzwanie nr. ~tutaj konkretny numer~.
Ja, ~tutaj swój nick~, wzywam na Pojedynek Literacki użytkownika ~nick danej osoby~, w danym gatunku: ~tu podać interesujący Cię gatunek~"
4. Jeżeli Bijący rzuci wyzwanie konkretnej osobie to:
   - osoba w ciągu 5 dni jest zobowiązana dać odpowiedź, post pod wyzwaniem, pisząc:
"Ja, ~swój nick~, przyjmuję wyzwanie użytkownika ~jego nick~ na Pojedynek Literacki, w podanym gatunku. Moje warunki, to: ~tu podaje się warunki, które opisane zostały niżej~."
   - ma prawo nie przyjąć wyzwania (oczywście potrzebne będzie sensowane wytłumaczenie).
"Nie przyjmuję wyzwania użytkownika ~jego nick~ na Pojedynek Literacki, z powodu ~wytłumacznie~."
   - ustala reguły, tj: tytuł (uwaga! tytuł i fabuła musi odnosić się do gatunku, który został wybrany przez Bijącego), forma, długość, obecność dialogów, narracja, ewentualne warunki dodatkowe itd.
   - ustala termin oddania tekstu - nie może być dłuższy niż 3 tygodnie! (termin liczy się od odpowiedzi na wyzwanie)
   - może zmienić gatunek (po ustaleniu z Wzywającym i za jego zgodą)
   - ma prawo oddać wyzwanie innemu, chętnemu użytkownikowi. (również za zgodą Bijącego).
5. Jeżeli Bijący rzuci wyzwanie w tłum, to sam ustala warunki (takie jakie zostały podane wyżej), oraz termin oddania prac.
   - pierwsza osoba, która przyjmie to wyzwanie, pisze dokładnie to samo, co w punkcie 4, w pierwszym myślniku, omijając warunki.
6. Gotowe prace, w ustalonym terminie, bądź wcześniej wysyła się na e-mail Nadzorującego Bitwę: ~tutaj mail... Markusa?~, podając:
   - ustalony temat
   - autor, czyli nick na forum.
   - numer wyzwania.
7. Dzień, po końcowym terminie oddania prac Nadzorujący, w dziale ~tutaj nazwa działu~ tworzy wątek z wyzwaniem.
   np. 1. Pierwszy Pocałunek - pani A vs Pani B.
8. Teksty zostaną wstawione anonimowo, by żaden użytkownik nie wiedział czyją pracę ocenia.
   np. Praca nr. 1, Praca nr. 2
9. Każdy użytkownik tego forum ma prawo wziąć udział w ocenianiu nadesłanego tekstu.
   - Ocenianie odbywa się w temacie utworzonym przez Nadzorującego, gdzie wstawione są oba teksty.
   - Ocenia się wg. schematu:
   Ogólne wrażenie - max. 5 pkt. dla obydwu prac.
   Poprawność stylistyczna, ortograficzna, interpunkcyjna - max. 5 pkt. dla obydwu prac.
   Punkty dodatkowe - max 3 pkt. dla obudwu prac.
   Realizacja i pomysł - max. 7 pkt.
    Razem: 20 pkt.

10. W momencie, gdy dwóch użytkowników oceni Bitwę, włącza się `stoper`, który odlicza 7 dni, by inni użytkownicy mogli ocenić teksty. Po tym tygodniu temat jest zamykany przez Nadzorującego, a zwycięzca zostaje wyłoniony.
11. Osoby biorące udział nie mogą wyjawić, która praca jest czyja, oraz oceniać tekstów Pojedynku.
12. Do Bitwy nie wolno wysyłać prac napisanych przez kogoś innego, bądź przez kogoś poprawionych (tak zwana Beta). Praca musi być w całości własnym dziełem!
13. Nie wolno wysłać pracy zaczerpniętej z innej strony, bądź wcześniej gdzieś opublikowanej.
14. Po zakończeniu Bitwy, zostaje ujawniona tożsamość autorów i wygranej osoby.
15. Jeżeli Wyzwany, bądź Bijący nie wywiąże się z Bitwy i nie prześle prac w określonym terminie do osoby Nadzorującej, zostaje ukarany. (to oczywiście nie moja decyzja, bo i tak wszystko jest w rękach Markusa).
16. Teksty łamiące polskie prawo, lub ogólnie przyjęte za niemoralne, gdzie szerzony jest rasizm, faszyzm i nasizm, nie zostaną opublikowane, a Bitwa zostanie unieważniona.
17. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.


Jak już powiedziałam: Markus i tak podejmie decyzję, bo nawet nie wiadomo, czy to się przyjmie. Regulamin, zasady i warunki, czy schemat oceniania, ależ oczywiście możecie zmienić. Ja tylko tak to podsunęłam^^ Wszystko zależy od Administracji, więc czekamy na powrót Admina.

Gdy Pisarskie Bitwy zostaną już przyjęte, bądź nie, ujwanię jeszcze kilka pomysłów odnośnie forum. Chcę, by się rozwijało, a nie stało w miejscu. Wy też kombinujcie! ; )


. książka powinna być ciężka, bo w niej jest przecież cały świat .

! najbardziej niewdzięczny cham, jakiego znam, to ja sam !

Offline

 

#21 2009-07-14 22:14:51

 akejszon

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

2662062
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-06-26
Posty: 433
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

"16. Teksty łamiące polskie prawo, lub ogólnie przyjęte za niemoralne, gdzie szerzony jest rasizm, faszyzm i nasizm, nie zostaną opublikowane, a Bitwa zostanie unieważniona."

Nie zgadzam się z tym punktem. Sama wrzuciłaś na nasze forum "niemoralne" opowiadanie "Krew!". Teksty, które piszemy nie muszą być poprawne politycznie, bo to byłoby głupie. To znaczy, napisałaś o psychopacie i jego przemyśleniach, ale to niekoniecznie znaczy, że jesteś psychopatą i masz zoczone fantazje, czy coś.


Come to the dark side... we have cookies!

Offline

 

#22 2009-07-15 11:12:20

whyou.

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

Skąd: stąd.
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Chodziło mi głównie o szerzenie rasizmu, faszyzmu i nasizmu. Zresztą ja i tak napisałam to tak, o. Wszystko zostanie zmienione przez Adminów.


. książka powinna być ciężka, bo w niej jest przecież cały świat .

! najbardziej niewdzięczny cham, jakiego znam, to ja sam !

Offline

 

#23 2009-07-15 12:52:30

aQuilla

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2009-07-15
Posty: 3
Punktów :   

Re: pomysły..

pomysł mi się bardzo podoba.

Offline

 

#24 2009-07-15 19:09:40

Eir

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2009-06-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: pomysły..

Pomysł na pewno oryginalny nie jest (patrz: forum Mirriel, forum Piórem Feniksa, forum Erynie, Kącik złamanych piór, Gildia Muz...). Co nie zmienia faktu, że na pewno ożywiłby trochę forum.

Co do regulaminu: lepiej byłoby chyba ustalić standardowy termin wysyłania prac, a nie zmieniać go przy każdym wyzwaniu - mniej bałaganu. Do punktu o czasie na ocenianie trzeba byłoby dodać minimalną liczbę ocen, przy których temat może być zamknięty, bo raczej nie miałoby to sensu, gdyby ogłoszono remis z braku opinii lub wyłoniono zwycięzcę na podstawie jednej oceny.

EDIT:
Jeśli chodzi o punktację, oddzieliłabym pomysł od realizacji tematu. Co innego pomysł, co innego umieszczenie w tekście wymaganych elementów.
Mogłoby być na przykład tak:
Pomysł - 6 punktów.
Styl i poprawność - 4 punkty.
Dlaczego "Styl i poprawność", a nie "Poprawność"? Bo nie tylko interpunkcja i ortografia się liczy. Bo tekst napisany stylem "szkolnym" może być co najwyżej poprawny. Ale nie będzie się go czytało z przyjemnością.
Realizacja tematu - 4 punkty.
Ogólne wrażenie - 6 punktów.

Wydaje mi się, że nie potrzebne jest podawanie gatunku. Proponowałabym:

Temat: -
Tytuł: -
Forma -
Długość: -
Inspiracja: -
Nastrój: -
Warunki obowiązkowe: -
Warunki dodatkowe: -

Oczywiście nie byłoby obowiązkowe podawanie wszystkich tych punktów. Mam na myśli to, że z tych elementów wynikałoby mniej - więcej, w jakim gatunku ma być napisany tekst.
Najważniejszym wyznacznikiem byłby temat i/lub inspiracja. Potem nastrój: humorystycznie, na poważnie, z nutą parodii itp. Długość - wiadomo. Ciężko oceniać teksty, z których jeden ma pół strony, a drugi pięć. Forma: najprostsze - proza/wiersz, albo bardziej szczegółowe, np. list, dialog itp. Warunki obowiązkowe: to co musi się pojawić i to, czego w tekście umieścić nie można, np. musi pojawić się spacer nad rzeką i stłuczone lusterko, osobiście mogą pojawić się najwyżej trzy osoby, więcej ewentualnie wspomniane. Warunki dodatkowe: to co może, nie musi się pojawić czyli inaczej mówiąc dobrze byłoby, gdyby zostały te warunki wypełnione, ale niewykorzystanie elementów w nich podanych nie będzie miało wpływu na ewentualne odjęcie punktów w kategorii "realizacja tematu"

Mam nadzieję, że udało mi się nie poplątać tego za bardzo ;]

Ostatnio edytowany przez Eir (2009-07-15 19:46:37)

Offline

 

#25 2009-07-16 13:35:56

Aire

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/moderator_505.png

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-06-02
Posty: 530
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

mi sie podoba punktacja whyou.


Living in a house of cards,
Waiting for it all to fall.

Offline

 

#26 2009-07-16 15:48:32

Sappy

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

4416114
Skąd: Rdm
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 442
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Ja uważam, że whyou wszystko bardzo dobrze opracowała


'Jestem dyspozytorem własnych torów..' Pfk 'Chwile ulotne'

Offline

 

#27 2009-07-16 17:51:22

Eir

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2009-06-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: pomysły..

Ja też, ale moim zdaniem pomysł, a realizacja tematu to i tak dwie różne rzeczy.

Ostatnio edytowany przez Eir (2009-07-16 17:52:49)

Offline

 

#28 2009-07-17 13:52:03

whyou.

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

Skąd: stąd.
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 280
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

Eir napisał:

(...) Do punktu o czasie na ocenianie trzeba byłoby dodać minimalną liczbę ocen, przy których temat może być zamknięty, bo raczej nie miałoby to sensu, gdyby ogłoszono remis z braku opinii lub wyłoniono zwycięzcę na podstawie jednej oceny.

Patrz punkt 10: W momencie, gdy dwóch użytkowników oceni Bitwę, włącza się `stoper`, który odlicza 7 dni, by inni użytkownicy mogli ocenić teksty. Po tym tygodniu temat jest zamykany przez Nadzorującego, a zwycięzca zostaje wyłoniony.

Minimalną liczbą są dwie oceny. Gdy one już się pojawią, zostanie tydzień na resztę chętnych użytkowników.


EDIT:
Jeśli chodzi o punktację, oddzieliłabym pomysł od realizacji tematu. Co innego pomysł, co innego umieszczenie w tekście wymaganych elementów.
Mogłoby być na przykład tak:
Pomysł - 6 punktów.
Styl i poprawność - 4 punkty.
Dlaczego "Styl i poprawność", a nie "Poprawność"? Bo nie tylko interpunkcja i ortografia się liczy. Bo tekst napisany stylem "szkolnym" może być co najwyżej poprawny. Ale nie będzie się go czytało z przyjemnością.
Realizacja tematu - 4 punkty.
Ogólne wrażenie - 6 punktów.

Moim zdaniem trochę za dużo pkt jak na pomysł. On nie jest najważniejszy. Za to styl i poprawność owszem. Hm...
Mogłoby np być tak:
pomysł - 4 pkt.
styl i poprawność - a tego nie rozumiem. Nie wiem co ma poprawność do stylu i na odwrót.
realizacja tematu - 4 pkt.
ogólne wrażenie - 5 pkt.
no i te dodatkowe punkty, jakby komuś się bardzo praca podobała, a druga mniej - 3 pkt.
no i zostaje 4 pkt do pełnych dwudziestu, z którymi wypadałoby coś zrobić. Może jakoś ten styl, albo poprawność? Jak sugerujesz? Zawsze można więcej pkt dać. Nie wiem...

Wydaje mi się, że nie potrzebne jest podawanie gatunku. Proponowałabym:

Temat: -
Tytuł: -
Forma -
Długość: -
Inspiracja: -
Nastrój: -
Warunki obowiązkowe: -
Warunki dodatkowe: -

Ale jeżeli ktoś kogoś wzywa na bitwę to moim zdaniem ma prawo wybrać sobie gatunek. Wezwie kogoś na coś, w czym raczej jest dobry. Po prostu to będzie taki warunek. Wybierze... np. fantastykę.
Osoba wyzwana dobierze resztę, czyli tytuł, formę, długość, ewentualne warunki itd.
No bo dziwnie by wyglądało, jakby wyzwał kogoś, a ta osoba zechciałaby romans, a to kompletnie mu nie pasuje. Bo nawet jakiś.. spacer o zachodzie słońca można napisać w różne sposoby. Może napisac jako fantastykę (bo np. w innej krainie, albo jakieś elfy, albo magia itd), albo zwykła młodzieżówka.

A co do nastroju... to już chyba powinno zależeć od piszących. nie wiem. Ja bym nie mogła napisać coś, gdzie wszystko miałabym dosłownie z góry narzucone.


. książka powinna być ciężka, bo w niej jest przecież cały świat .

! najbardziej niewdzięczny cham, jakiego znam, to ja sam !

Offline

 

#29 2009-07-17 17:45:12

Eir

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2009-06-20
Posty: 48
Punktów :   

Re: pomysły..

Co do liczby ocen, rzeczywiście, nie zauważyłam.

Jeśli chodzi o styl i poprawność miałam na myśli to, że sama poprawność nie wystarczy, żeby tekst był naprawdę dobry...
Nie napisałam "Punktów dodatkowych", bo to, który tekst podoba się bardziej, zaliczałam do kategorii "Ogólne wrażenie".
Może tak:
Pomysł - 4
Styl - 3
Poprawność - 4
Realizacja tematu - 4
Ogólne wrażenie - 5.

Gatunek - ale tą samą zasadę można zastosować w drugą stronę... Czyli mógłby nie odpowiadać wyzwanemu. Poza tym, większość tekstów nie jest czysta gatunkowo, chociażby bez problemu można połączyć fantastykę z romansem.
A nastrój... Ciężko porównywać dwa teksty, z których jeden jest napisany "na wesoło", a drugi "na poważnie".

Poza tym, to nie tak, że wszystko byłoby z góry narzucone: Na przykład, ktoś mógłby podać temat, formę, długość.
Wtedy warunki byłyby bardzo ogólne, a nawet przy większej ilości kryteriów nie byłyby to zbyt sztywne granice, bo chociażby w "warunkach obowiązkowych" można podać jeden element, który powinien pojawić się w tekście...

Offline

 

#30 2009-07-31 13:44:47

 Markus

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/administrator_203.png

7006174
Zarejestrowany: 2009-03-23
Posty: 2644
Punktów :   
WWW

Re: pomysły..

A teraz do akcji wkracza niekompetentny Markus.
Zanim jednak przejdę do pojedynków, co do pomysłów, planów.
Zasadniczo moim głównym planem jest pójście "na swoje", a mianowicie stworzenie forum na własnej domenie i stworzenie go, że tak powiem, od początku. No na pewno wiecie o co mi chodzi. Są jednak z tym związane problemy.
1. Domena jest płatna, ale to raczej nie problem, kiedy na forum umieści się reklamy.
2. Pun.pl nie udostępnia bazy danych. A więc wszystkie posty, tematy, dosłownie wszystko poszłoby do kosza. I nad tym najbardziej ubolewam.
3. O ile nie znajdziemy kogoś kto zna CSS-a, to zgłębienie tego cudnego języka zajmie mi sporo. A nikt takiej fuchy raczej nie robi za darmo.
Ale są i zalety.
1. Robita, co chceta.
2. Dostęp do opcji, których na pun.pl nie ma (czyli te dawniej wymarzone "Dziś urodziny obchodzą...", brak limitu czasowego na pisanie postów, dowolne rangi i długo by wymieniać)
3. Takie portale są traktowane poważniej, więc są możliwości współpracy z poważniejszymi stronami.

Więc jestem zasadniczo w kropce.

Konkursy? Jeżeli macie jakieś pomysły, to proszę bardzo.

No, teraz przejdę do pojedynków.
Odniosę się do tej ostatniej wersji regulaminu z 14 lipca 2009.

whyou napisał:

Pisarskie Bitwy.

Pisarskie Bitwy mają za zadanie urozmaicić życie na forum i zająć czymś użytkowników. W bitwach będziemy wyciągać pracę, która naszym zdaniem jest lepsza od drugiej. Każdy użytkownik będzie mógł wziąć udział w bitwie, o ile zostanie wyzwany.

1. To pierwsze zdanie... khem.
2. Każdy użytkownik będzie mógł wziąć udział w bitwie, o ile zostanie wyzwany. - lub jeśli wyzwie ktoś.

whyou napisał:

7. Dzień, po końcowym terminie oddania prac Nadzorujący, w dziale ~tutaj nazwa działu~ tworzy wątek z wyzwaniem.
   np. 1. Pierwszy Pocałunek - pani A vs Pani B.

1.Chyba sprawniej będzie, jak temat założy się po oddaniu wszystkich prac. Tak to wszystko będzie zalegało u Nadzorującego (którego trzeba ustalić).
2. W końcu się pogubiłem. "Pierwszy pocałunek" to gatunek? To już faktycznie zamiast gatunku, lepiej podać dowolny tytuł. A więc ktoś poda np. "Na Łotwie" chociażby, ustali długość, termin oddania i tyle wystarczy. Dzięki temu można się wyszaleć, zaskoczyć pomysłowością, pisać w lubianym przez siebie gatunku, no i punkty za pomysłowość mają wtedy sens.

Co do punktacji już nie będę się mieszał. Ustalcie sami/-e.


http://i43.tinypic.com/15qsn0z.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plUprawa pieczarek Fitness Toruń Darmowa telewizja internetowa