Ogłoszenie

Prace nad zmianą domeny ruszyły.

Cytat na Grudzień

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. - Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"

#1 2014-09-29 15:27:02

agnieszka3201

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 20
Punktów :   

Królowa kokonu

Nie ukrywam, trochę mną wstrząsnęła lektura noweli „Królowa kokonu”. Każdy czytelnik przeżyje tu zderzenie z ohydą rodzinnej i społecznej patologii. Spotykamy bezrobotnego alkoholika, który nie szanuje swojej żony i jej pracy. Człowieka, który mówi, że chorą córkę lepiej uśpić, niż leczyć, człowieka, któremu radość sprawia jedynie szwagier, którego stać na wódkę. W tle mamy polską młodzież, oszukiwaną przez pracodawców, pełną niechęci do  życia. Sposobem na przetrwanie tych młodych ludzi jest żebractwo i pijaństwo. Wyjściem z patologii mogą być wiara, nadzieja i miłość. Ale i one zostały zdeformowane, okaleczone. Współczesny świat zmienił je różnymi doświadczeniami po to, by móc pocieszać innych. Ale nie pomyślał przy tym, że one mogą tego nie wytrzymać. Dlatego muszą umrzeć…
Czy wyobrażasz sobie świat bez wiary, nadziei i miłości, Drogi Czytelniku?


Zegar
Przyzwyczaiłam się do tej kobiety. Prawdopodobnie nawet ją polubiłam.
Najbardziej lubiłam ją za to, że pozwalała mi przytulać się do swoich piersi. Czułam, że jestem bezpieczna, do czasu, gdy nauczyłam się chodzić.
To nowe doświadczenie uświadomiło mi, że trzeba uważać, gdzie stawiać kroki, by nie upaść. Bo upadki- bywają bolesne.
Coraz rzadziej byłam też przytulana.
Może dlatego, że jej dłonie nie były już takie duże, choć z drugiej strony myślę, że mogła bać się mojego sprzeciwu.
Nauczyłam się także mówić.
Pewnego dnia przestała do mnie przychodzić. Świadomość, że można ponieść klęskę paraliżuje.
To dziwne, że wiedziałam tak wiele od samego początku. Widziałam więcej, niż teraz, słyszałam wyraźniej, lecz nie umiałam powiedzieć  ile doświadczam rzeczy.
Może nie chciałam, by ludzie byli rozczarowani moim zachowaniem i wiedzą, która nie jest nabyta, lub po prostu natura chciała bym wszystko zapomniała.
Nie umiem odpowiedzieć, dlaczego nie umiem sobie przypomnieć.
A zegar?
Wskazówki się w nim poruszają, lecz nie dają wskazówek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgrzejniki wrocław torby papierowe do cateringu noclegi w Kołobrzegu