Ogłoszenie

Prace nad zmianą domeny ruszyły.

Cytat na Grudzień

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. - Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"

  • Index
  •  » O wszystkim.
  •  » proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

#1 2010-03-27 16:42:29

mmisiek007

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 3
Punktów :   

proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

Chciałbym opowiedzieć moja historię która przydarzyła mi się z Wydawnictwem Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza z siedzibą w Warszawie na ulicy Erazma Ciołka 15 /8
Która bezprawnie i wbrew moim protestom wydała moją książę .Jestem autorem debiutantem spróbowałem swoich sił i napisałem książkę .Szukałem wydawnictwa , które pomogłoby mi ją wydać i wypromować. Zaufałem właśnie temu wydawnictwu i zostałem bezlitośnie oszukany .Po podpisaniu kontraktu wpłaciłem zażądaną kwotę 4400 zł potrzebną do realizacji przedsięwzięcia . Po korekcie tekstu sprzeciwiłem się przeciwko wycięciu bardzo ważnych i nieodłącznych elementów książki i kategorycznie nie wyraziłem zgody na wydanie książki . Jednak wbrew wszystkiemu Oni te książkę wydali i widnieje do dziś na ich stronce . Kiedy napisałem meila z prośbą o wyjaśnienia dlaczego tak postąpili do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi . Próbowałem jeszcze dzwonić ale kiedy wyjawiłem że chodzi mi o moją książkę i dlaczego została wydana wbrew mojej woli ktoś zwyczajnie odłożył słuchawkę .Przez 2 lata nie odezwali się ani słowem .Cały ten długi okres oczekiwałem w nadziei ,że jednak ktoś się ze mną skontaktuje i spróbuje mi wyjaśnić dlaczego został zmarnowany mój projekt i pogwałcone moje prawa autorskie . Straciłem wszelkie nadzieje .Nie wiem jak tę sprawę rozwiązać do kogo zwrócić się o pomoc . Napisałem po dwóch latach jeszcze jednego meila do redakcji w odpowiedzi otrzymałem , że nikt się moja książką nie interesował była napisana nieporadnie , pozbawiona interpunkcji i nie miała nawet tytułu co tez nie jest zgodne z prawdą . Potem znowu cisza .Jednak przed wpłaceniem moich pieniędzy na konto redakcji zupełnie inaczej spostrzegano moja książkę .Widniejące w kontrakcie zapewnienia również daleko odbiegają od rzeczywistości . Napisane jest tam , że redakcja dołoży starań aby książkę wypromować i będzie mnie informować na bieżąco o losach książki i współpracować ze mną . Jednak żadnej współpracy nie było pomijając już fakt , że książka została wydana wbrew mojej woli i po wydaniu książki zignorowali mnie całkowicie i przestali się odzywać . Wydałem na tę książkę 4400 z własnej kieszeni . Zapewniano mnie na początku , że książka spodobała się redakcji i chcą ją wydać z mojej strony musze tylko wpłacić wcześniej wspomniane pieniądze . Nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić jak z tym walczyć. Ci ludzie dosłownie potraktowali mnie jak zwykłego śmiecia bez szacunku . Jaką mam szansę na odzyskanie moich pieniędzy 4400 bo już mojej zmarnowanej książki , zranionej psychiki i zmarnowanej szansy na pewno nie odzyskam . Pisałem tę książkę przez kilka lat i na koniec spotkałem się z takim potraktowaniem . Sam już nie wiem gdzie z tym iść do sądu wydać kolejne pieniądze i liczyć na sprawiedliwość . Czy szukać innych sposobów lub ludzi którzy zrozumieją mój problem i pomogą mi dojść do prawdy . Jeśli ktoś chciałby mi jakoś pomóc lub poradzić co mam zrobić gdzie szukać pomocy to proszę o napisanie na miela mmisiek007@wp.pl

Offline

 

#2 2010-03-28 19:30:42

 Czarlajna

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

4334403
Call me!
Skąd: Somewhere over the rainbow xD
Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 1027
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

Proponuję się leczyć. I uczyć interpunkcji.

Ostatnio edytowany przez Czarlajna (2010-03-28 19:37:53)


- Who am I?
<???>
- I'm captain Jack Sparrow!

Offline

 

#3 2010-03-29 07:01:36

mmisiek007

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

Witam dzięki za odpowiedź i podjecie dyskusji . Fakt , że jest on trochę obraźliwy . Ja nie jestem tutaj aby nikogo obrażać , czy też odbijać  piłeczkę , czy odgryzać się za podobne wpisy . Sorry za interpunkcję , i za ewentualne błędy , ale nie zwracam na nie teraz uwagi . Jeśli komuś to przeszkadza to jak będę miał chwilkę to przepiszę to jeszcze raz z wszelkimi zasadami interpunkcji . Co do mojego leczenia . Jeśli osoba która czyta mój post na samym początku mnie obraża i ubliża mojej godności i uważa mnie za półgłówka i osobę nienormalną . To jest to albo pracownik wydawnictwa , który za wszelka cenę chce zamieść sprawę pod dywan , ukręcić przysłowiowo łeb w zarodku . Jeśli ta osoba ma odwagę mnie tutaj obrażać na forum niech również ma odwagę w podjęciu swobodnej dyskusji . Ja nie użyłem żadnego  obraźliwego słowa pod adresem wydawnictwa . Staram się tylko zawalczyć o swoje prawa . Więc proszę o odrobinę wyrozumiałości . Jeśli chcecie zabrać głos w dyskusji to bardzo proszę . Ja nie mam nic do ukrycia i postaram się Wam cierpliwie przekazać wszystkie dowody dotyczące książki . Zapewniam Was  ,że nie jestem spamerem i nie  zależy mi na robieniu robieniu czarnego PR-u wydawnictwu Nie zamieściłem tytułu   w obawie , aby ktoś nie uznał tego za chwyt reklamowy i próby promowania książki  . Od razu pragnę podkreślić , że nie jestem pisarzem raczej autorem debiutantem amatorem . Piszę na forach aby poruszyć ten problem . Może nie jestem jedyny , który ma ten problem ,może należałoby się temu przyjrzeć . Chciałbym tylko podkreślić , że nie szukam litości i nie chcę się użalać i chce tylko znaleźć osoby które maja jakieś pomysły , albo znają jakieś adresy które mogły by mi pomóc .  Ale na razie co ja mogę zrobić . Liczę na to , że w końcu ktoś do mnie napisze i podpowie na świeżo jak z tym postępować. Jeśli Ktoś chciałby zabrać głos w dyskusji to zapraszam . Dzięki za wszystkie wpisy i te złe też

Offline

 

#4 2010-03-29 17:23:26

 Czarlajna

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/vipn_118.png

4334403
Call me!
Skąd: Somewhere over the rainbow xD
Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 1027
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

Słuchaj, misiek. Mój komentarz do twojej wypowiedzi miał na celu uświadomienie ci własnej nieporadności i beznadziejności w działaniu. Przede wszystkim to nie jest forum do wylewania żalu nad zniszczoną powieścią w formie wydanej. To forum opowiadań blogowych, a więc wątpliwym jest, byś znalazł tu osobę na tyle kompetentną, by mogła ona udzielić ci rad na poziomie prawnym. Bo pod to podchodzi zszarganie twojej twórczości.
Tu, choć ostatnio mamy zastój, pisują głównie nastolatkowie, a to zmniejsza dodatkowo wiedzę prawną takiego człowieka. A skoro ty nie wiesz co masz ze sobą zrobić i bredzisz po forach, wypisujesz maile (tak, tak przez A) do ludzi, którzy ewidentnie mają cię gdzieś, to świadczy to o:
a. braku rozgarnięcia.
b. braku mózgu.
c. niedorozwoju, bądź wieku, z którym nabywa się pewne doświadczenia.
Powyższe podpunkty powinny pomóc ci w zrozumieniu, co jest z tobą nie halo, a także dlaczego wydawnictwo ma cię gdzieś.
I jeszcze: to nie jest test jednokrotnego wyboru, w razie zastrzeżeń, należy dopisać kolejne podpunkty.
Z poważaniem, jak wyżej.

Ostatnio edytowany przez Czarlajna (2010-03-29 17:26:26)


- Who am I?
<???>
- I'm captain Jack Sparrow!

Offline

 

#5 2010-03-29 18:05:11

mmisiek007

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

spoko czarlajna . Nie gniewam się . Poprostu tojest dla mnie jakiś punkt zaczepienia pisac na tych foram w nadzieji , że ktoś może mi pomoże i podpowie jakieś konkrety . Ja myslę , że każdy może miec fajne pomysły nastolatkowie też . spoko jak ktos chce się wypowiedzieć w temacie to zapraszam

Offline

 

#6 2010-04-09 18:34:49

Aire

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/moderator_505.png

11186258
Skąd: ok. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-06-02
Posty: 530
Punktów :   
WWW

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

to wszystko jest jakies dziwne...wydawnictwo jest dosc duze wiec po co im ta Twoja kasa ktora niby mieliby zagarnąc?


Living in a house of cards,
Waiting for it all to fall.

Offline

 

#7 2013-07-12 08:29:09

WilliaM

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2013-07-12
Posty: 1
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

oh Ich tat etwas Forschung und besprechen Sie dies mit einigen meiner Freunde und nach, dass wir das Ergebnis gibt es die Möglichkeit, einen Weg von der Arbeit verändern schließen







actualtests    http://actualtests.com/       
actualtests 220-801    actualtests 220-801
actualtests 640-864    actualtests 640-864
actualtests 70-417    actualtests 70-417
actualtests 640-722    actualtests 640-722
actualtests 642-447    actualtests 642-447

Ostatnio edytowany przez WilliaM (2013-07-29 13:28:00)


"ONe Day I will be Part of your World.")

Offline

 

#8 2014-01-27 10:15:52

alex111

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2014-01-27
Posty: 1
Punktów :   

Re: proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

really it can be?????????

Offline

 
  • Index
  •  » O wszystkim.
  •  » proszę o pomoc w rozwiążaniu problemu z LUdowa Spółdzielnia Wydawnicza

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plOprogramowanie stomatologiczne Lakierobejca woskowa Dlugie modne sukienki