Ogłoszenie

Prace nad zmianą domeny ruszyły.

Cytat na Grudzień

Pisanie nie polega jedynie na wyrażaniu myśli, to także głęboka zaduma nad wymową każdego słowa. - Paulo Coelho, "Czarownica z Portobello"

#1 2015-12-08 10:41:05

agnieszka3201

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2013-03-01
Posty: 20
Punktów :   

Hiobowe wieści - świetne opowiadanie z wątkiem kryminalnym

Hiobowe wieści” to opowiadanie utrzymane w konwencji czarnego kryminału. Mamy tu charakterystycznego dla tego gatunku głównego bohatera - detektywa George’a Rodsona. Ten ceniony fachowiec od rozwiązywania skomplikowanych zagadek kryminalnych ma zrujnowane życie osobiste, jest przy tym źle nastawiony do policji oraz świata zewnętrznego. Jego relacje z innymi są podszyte ironią, cynizmem i nieskrywanym poczuciem wyższości. Sam cierpi na hipochondrię i lekomanię (choć autor traktuje to z dużą dozą humoru).

Charakterystyczne dla gatunku jest także otoczenie, w którym umiejscowiona jest akcja opowiadania. Jest to niewielkie miasto w stanie Luizjana, oddzielone od świata jeziorami, bagnami i lasami. Miasto i okolica są zaniedbane, szare, często oplata je zimna mgła, a powietrze nasycone jest wilgocią i zapachem bagien.

Do takiego miejsca zostaje wysłany z Huston detektyw George Rodson. Ma wesprzeć tamtejszą policję w ustaleniu i schwytaniu mordercy, który zabił mieszkańca miasta, Michaela Higgsa. Szybko się okazuje, że szeryf i jego ludzie nie są zainteresowani szybkim rozwiązaniem sprawy, a Rodson jest dla nich postacią niewygodną, dlatego detektyw postanawia sam odnaleźć mordercę. Niespodziewanie wesprze go jeden z miejscowych funkcjonariuszy. Ta pomoc będzie bardzo potrzebna, gdyż morderca zaatakuje po raz drugi i trzeci, a w trakcie śledztwa okaże się, że za śmiercią wszystkich osób kryje się religijna sekta, której celem stanie się także Rodson…

Polecam kryminałolubom:)

Offline

 

#2 2015-12-11 19:02:40

aaa4

http://www.przemo.org/phpBB2/forum/files/user_176.gif

Zarejestrowany: 2015-12-11
Posty: 2
Punktów :   

Re: Hiobowe wieści - świetne opowiadanie z wątkiem kryminalnym

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
krutor.pl